tel     +48 71 79 22 990

kom +48 888 666 629

Kontakt

 

Promostar Group

Mieroszowska 23 bud.c-2

54-034 Wrocław 

woj. dolnośląskie

11 grudnia 2018

Korzyści płynące z wykorzystywania gadżetów reklamowych

Gadżety reklamowe już od wielu lat stanowią nieodłączny element wielu kampanii marketingowych. Podstawowymi zaletami płynącymi z ich wykorzystania jest budowanie pozytywnego wizerunku przedsiębiorstwa oraz tworzenie relacji z odbiorcami swoich produktów lub usług. Są to oczywiście dwie najbardziej oczywiste korzyści. W praktyce jest ich znacznie więcej.

 

Skuteczne narzędzia marketingowe

 

Co prawda gadżety nie pełnią roli źródła masowej reklamy, gdyż trafiają w ręce ograniczonego grona odbiorców. Jednak są ważnym narzędziem marketingowym, ponieważ osoby, które się nimi obdarowuje to potencjalni klienci. Dzięki temu stają się czynnikiem znacznie wspierającym sprzedaż produktu lub świadczone usługi.Jedną z ich najważniejszych zalet jest długa żywotność. Potencjalny klient, który otrzyma np. kubek z logiem firmy, bardzo często korzysta z niego przez dłuższy czas, mając przy tym stały kontakt z wizerunkiem marki.

 

 

Nośnik reklamowy marki

 

Ofiarowany gadżet nie oddziałuje jedynie na obdarowaną osobę, a sprawia, że staje się ona nośnikiem reklamowym danej marki. Jeśli obdarowana przez nas osoba korzysta z kubka z logiem firmy, podczas gdy odwiedzają ją znajomi, również na nich oddziałuje logo przedsiębiorstwa, które jest na nim umieszczone.Kubki reklamowe trafiając w ręce potencjalnego klienta ocieplają wizerunek danego przedsiębiorstwa, tworząc pozytywne skojarzenia z marką. W ten sposób sprawiając, że konsument chętniej sięga po jej produkty lub usługi.

 

Przyjemna atmosfera

 

Gadżety reklamowe są również bardzo przydatnym narzędziem podczas różnego rodzaju targów. Wręczając gościom kubki, skracamy dystans między przedsiębiorstwem, a odbiorcami jego towarów. W ten sposób łatwiej jest zagaić rozmowę, co przekłada się na znaczną oszczędność czasu potrzebnego do przekonania klienta, by zapoznał się z ofertą. Dzięki temu można dotrzeć do jeszcze większej liczby odbiorców w tym samym czasie. Każdy lubi dostawać prezenty, dlatego gadżety reklamowe wprowadzają odbiorcę w dobry humor jeszcze przed rozpoczęciem rozmowy, tym samym tworząc przyjemną atmosferę sprzyjającą prezentacji oferty.

 

 

 

Wysokie oddziaływanie

 

Ich zalety sprawiają, że stały się bardzo chętnie wykorzystywanym narzędziem marketingowym, którego oddziaływanie nie słabnie od wielu lat. Badania wykazują, że aż 83% specjalistów od marketingu, działających na terenie naszego kraju, posługuje się nimi w swoich kampaniach reklamowych.Dzieje się tak dlatego, że ich oddziaływanie jest bardzo duże, a koszta, w porównaniu z innymi formami reklamy, niewielkie. Właśnie dlatego korzystają z nich zarówno liderzy swojej branży, jak i nowe przedsiębiorstwa, dopiero starające się o dotarcie do klientów.